7. april - Dana škole i  Dan zdravlja

7.april 2021
Povodom 7. aprila, Dana škole i  Dana zdravlja, naši vrijedni učenici i njihovi profesori pripremi su zanimljiv sadržaj kako bi jednim dijelom približili ljubav prema ovoj humanoj profesiji. Ove školske godine, nažalost zbog cjelokupne situacije učenicama se nije pružila  mogućnost da u cijelosti osjete rad u medicinskim ustanovama, ali zajedničkim radom sa svojim profesorima, uz dosta dobre volje i napora savladali su materiju na jedan novi,  malo drugačiji način.
Putem videa i sadržaja u čijoj pripremi su učestvovali učenici JU Srednje medicinske škole Sarajevo može se vidjeti produkt odgojno-obrazovnog rada naše škole.

Učesnici su učenici:

SABINA SAJLOVIĆ

JAHIĆ DŽANELA

ŽDRALOVIĆ NAIDA

Te članovi sekcija Zdravstveno prosvjećivanje, Crveni križ, Mladi kroz život i ekologija,  Laboratorijska sekcija, Prva pomoć,  Handmade, Fotografska i Informatička sekcija i Biološka sekcija
Koordinator aktivnosti bila je profesorica Zukanović Ilvana, a video priredbu je pripremila naša učenica IVc odjeljenja, AMNA MULIĆ uz tehničku konsultaciju profesorice Mehanić Kapo Belme.
Prije nego pogledate kompletan sadržaj želimo da vam zaželimo sretan Dan škole i Dan zdravlja, a naša ovogodišnja poruka povodom Dana škole i Dana zdravlja glasi:
U vremenu pandemije mnogo toga ovisi o zdravstvenom radniku.  Mi ćemo nastaviti da se trudimo i da učimo, da bismo sutra mogli nekome pomoći i biti uzor u struci.
Latinska poslovica kaže :“Scientia est potentia“ – ZNANJE JE MOĆ, vjerujemo se da ćemo steći dovoljno znanja kako bismo u budućnosti  mogli spašavati živote.

U prilogu se nalaze videa i radovi:

VIDEOPRIREDBA

Videoprezentacija

Edukativni plakat

Sastav na temu Svjetski dan zdravlja

Povodom Dana škole koja ove godine slavi 75. rođendan, napravljen je rezime rada i nagrada učenika škole koji su radili u Inforatičkoj i Fotografskoj sekciji u poslednjoj deceniji sa profesoricom Mehanić Kapo Belmom. Timski rad je bio i ostao naš način rada, a Google Sites je izabran za realizaciju naše ideje prezentiranja.

Dugogodišnji rad možete pogledati OVDJE

Značaj preventivne medicine

Medicinska deontologija-prezentacija

Riječ zdravlje kroz prizmu učenika

Prezentacija - Svjetski dan zdravlja

SVIM UČENICIMA, RODITELJIMA I UPOSLENICIMA J.U. SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA SARAJEVO, ČESTITAMO DAN ŠKOLE I DAN ZDRAVLJA!

UPRAVA ŠKOLE