3. MJESTO – u ukupnom poretku na Susretu medicinskih škola u Tuzli

U periodu od 26. do 27.04.2019. god. u Srednjoj medicinskoj školi Tuzla odvijala se pozitivna atmosfera u kojoj su se učenici medicinskih škola iz Federacije BiH družili, sklopili nova prijateljstva, te razmijenili iskustva.

Susreti medicinskih škola sproveli su se kroz sedam disciplina i to:

• Literarno takmičenje
• Likovna kolonija
• Takmičenje iz prve pomoći
• Takmičenje iz pripravljanja farmaceutskih proizvoda
• Kviz znanja iz urgentne medicine
• Takmičenje iz stonog tenisa
• Sportske igre na vodi

Učešće je uzelo ukupno 8 škola, od kojih Srednja medicinska škola Tuzla, Srednja medicinska škola Sarajevo, Srednja medicinska škola Bihać, Srednja medicinska škola Jezero Sarajevo, Srednja zubotehnička škola Sarajevo, MSŠ Gračanica, MSŠ “Hasan Kikić” Gradačac, Srednja tehnička škola Goražde.
Manifestacija Susreta medicinskih škola se već godinama održava u FBiH, a cilj je razmjena iskustava, “odmjeravanje” sportskih, literarnih, medicinskih i drugih kompetencija, kako učenika tako i njihovih mentora profesora.

Ove godine Srednja medicinska škola Tuzla imala je čast biti domaćin.
Učenici naše škole ostvarili su značajne rezultate i to:

2. MJESTO - KVIZ ZNANJA – URGENTNA MEDICINA I PRVA POMOĆ
2. MJESTO - FARMACEUTSKI PROIZVODI - Takmičenje iz pripravljanja farmaceutskih proizvoda
3. MJESTO - LITERARNI RADOVI – BUČO FARIS

DIPLOMA I PEHAR ZA FAIR PLAY ZA IGRE NA VODI

3. MJESTO - UKUPNI POREDAK ŠKOLA - Na osnovu prezentiranih rezultata iz pojedinih oblasti takmičenja

U pratnji učenika bili su: prof. Kemo Hajdarević, prof. Elma Dizdarević i prof. Altijana Dizdarević.