Simpozij „Dijabetes, novosti i izazovi u prevenciji i tretmanu“

Učenice IVd razreda Ajla Đozo, Ema Hošo, Nedžida Karić, Ermina Kudumović i Berina Mujičić su, u organizaciji profesorice Indire Mujezin, mr.ph, posjetile XI Simpozij magistara farmacije FBiH. Simpozij se održavao od 16-18.11.2018. godine u hotelu Hills na Ilidži, a tema okupljanja je bila „Dijabetes, novosti i izazovi u prevenciji i tretmanu“. Predavanja su održali ljekari i farmaceuti, stručnjaci iz oblasti prevencije i terapije dijabetesa. Program je bio zanimljiv, raznovrstan i učenice su imale priliku da nauče mnoštvo novih činjenica o ovoj bolesti.
Također, Simpozij je bio prilika da učenice spoznaju važnost i ljepotu stručnih seminara, na kojima se uči, razmjenjuju informacije i ideje, ali i na kojima se susreću i druže kolege i prijatelji.