9. maj - Dana sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva i Dana pobjede nad fašizmom

09.05.2019. god članovi Ekološke sekcije sa voditeljima sekcije prisustvovali su programu “A bili su samo djeca” koji se organizovao kod Spomenika 1601 ubijenom djetetetu. Program je upriličen povodom Dana sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva i Dana pobjede nad fašizmom – 9.maj.

Brojni učenici iz sarajevskih škola, građani, te  delegacije svih nivoa vlasti, predstavnici ambasada, udruženja  i organizacija iz BiH i regiona  okupili su se na spomenutom mjestu

Oko 1.000 učenika i učenica  osnovnih škola izveli  su ovom prilikom muzičke numere “Samo da rata ne bude” i “Ostajte ovdje”, pod dirigentskom palicom profesora Mehmeda Bajraktarevića.

Također je reditelj i scenarista Benjamin Isović na umjetnički način održao govor o našoj domovini i simbolici 9. maja, te je poslao  snažne poruke građanima.