16. Oktobar - Svjetski dan reanimacije

Povodom 16. Oktobra

koji je utemeljen  kao Svjetski dan reanimacije, čije obilježavanje svake godine uključuje i različite kampanje podizanja svijesti o značaju ove vrste znanja i vještina  organizovana je  pokazna vježba službi za zaštitu i spašavanje u slučaju prirodnih i drugih nesreća, a koje djeluju u sklopu civilne zaštite Općine Centar ( Pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva „Bjelave“ , Članovi Gorske Službe Spašavanja - Stanica Sarajevo , Članovi Službe Crvenog križa općine Centar Sarajevo i VNTJ CK Centra, Zaposlenici JU Dom zdravlja Kantona Sarajevo - Dom zdravlja Centar – Vrazova ).

Pokazna vježba se održala u  JU OŠ  “Alija Nametak”.  Pored navedenih učesnika Crveni križ općine Centar Sarajevo ovim povodom pozvao je na učešće i članice sekcije Prva pomoć iz naše škole kao ekipu koja je postigla zapažene rezultate na takmičenjima iz pružanja prve pomoći u školskoj 2022 / 2023. godini. I ovom prilikom naše učenice, pod vodstvom profesorica Omerhodžić Sokolović Belmom i Rogo Ajetom, pokazale su spremnost da odgovore najzahtjevnijim zadacima i pruže svoju pomoć kad god je to potrebno.