1. mart 2022. - Dan nezavisnosti BiH

Učenici naše škole su s radošću dočekali još jedan rođendan drage nam domovine.

U petak 25.2.2022. učenici naše škole su priredili priredbu povodom Dana nezavisnosti naše voljene i jedine domovine. Kroz svečani recital, monodramu i pjesmu iskazali su svu toplinu i sjaj svoje ljubavi prema otadžbini. Jedno je sigurno: imamo divnu mladost koja Bosnu i Hercegovinu nosi u svojim venama i s ponosom izgovara njeno ime.

U pripremi priredbe povodom 1.marta sudjelovale su: Jasmina Čengić, Nejra Hoti, Marija Knežević, a tehnička podrška bila je Belma Mehanić-Kapo.

I druge sekcije su raznovrsnim aktivnostima obilježili ovaj značajan datum:

-Web sekcija sa profesoricom Zukanović Ilvanom pripremili su video koji se može pogledati OVDJE

- Geografska sekcija i učenici II razreda ( čas Geografije) sa Kaljanac Sabina, prof. povodom Dan nezavisnosti BiH pripremili su

PREZENTACIJA
                  KVIZ
                  VIDE ZAPIS

- Historijska sekcija sa profesorom Hajrulahović Samirom pripremili su edukativni plakat:

- Likovno- umjetnička sekcija sa progesoricom Brulić Vildanom upriličila je izložbu povodom 1. marta, pod nazivoma: "Bosna i Hercegovina na valovima historije". Izložba je bila prilika da se prvi razredi naše škole upoznaju sa radom sekcije, pa je sadržavala i radove učenika iz prethodnih generacija.

Svim našim sugrađanima uprava i uposlenici JU Srednja medicinska škola Sarajevo želi sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine!