Svjetski dan borbe protiv epilepsije PDF Ispis E-mail
Autor Azra Kadrić
Petak, 29 Mart 2019 00:19

Povodom Svjetskog dana borbe protiv epilepsije, koji se obilježava širom svijeta, 26.marta kao "Ljubičasti dan"  članovi sekcije Zdravstveno prosvjećivanje su putem oglasa koji je pročitan u svim razredima naše škole podsjetili na to šta je to epilepsija i zašto se obilježava ovaj dan i tim putem pozvali učenike da tradicionalnim nošenjem ljubičastih majica 26.marta pružimo  podršku osobama oboljelim od epilepsije, što je i učinjeno.

"Ljubičasti dan" je pokrenut 2008.g. od strane djevojčice Cassidy Megan, iz Kanade koja je bila stigmatizirana i izolovana zbog svoje bolesti. Javno je istupila i pred cijelim svijetom izjavila da ima epilepsiju. Od tada se 26.03. obilježava kao "Purple day" Na istu temu članovi sekcije su izradili prigodan pano.
Ažurirano Petak, 29 Mart 2019 00:23