Posjeta Katedri za mikrobiologiju, parazitologiju i virusologiju PDF Ispis E-mail
Autor Spahić Ilda
Petak, 15 Februar 2019 14:59

Dana 8.2.2019. godine članovi laboratorijske sekcije su sa profesoricom Spahić Ildom posjetili Katedru za mikrobiologiju, parazitologiju i virusologiju na Medicinskom fakultetu Sarajevo. U uvodnom dijelu posjete učenicima se obratila prof. dr. Sadeta Hamzić, šef Katedre za mikrobiologiju, parazitologiju i virusologiju,  a predavanje o osnovnim metodama u mikrobiologiji je održala dr. Sajra Vinčević-Smajlović. Nakon predavanja učenici su podijeljeni u grupe nakon čega su imali priliku za praktičan rad (antibiogram, biohemijska serija, izrada preparata i bojenje, mikroskopiranje).

Zahvaljujemo se Medicinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, osoblju Katedre za mikrobiologiju, parazitologiju i virusologiju, kao i Službi za nastavu i naučno-istraživački rad na uspješnoj saradnji i prilici koju pružaju članovima naše sekcije.
Ažurirano Petak, 15 Februar 2019 15:03