OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA FILOZOFIJE PDF Ispis E-mail
Autor Kaljanac Sabina
Subota, 24 Novembar 2018 17:05

Dana 15.11.2018. godine u sklopu obilježavanja UNESCO-vog Svjetskog dana filozofije, učenici naše škole učestvovali su na radionici „Pričaj mi o prijateljstvu“ koju je realiziralo udruženje Nova Akropola u suradnji sa Historijskim muzejom BiH. Cilj radionice bio je istaknuti pozitivne vrijednosti kao što je prijateljstvo, kroz etiku i filozofiju, kao i važnost razvijanja etičkih vrijednosti kod mladih u današnjem društvu.
Sudionici radionice razmišljali su na temu prijateljstva i odgovarali na pitanja: Šta je istinsko prijateljstvo?, Koje su dobrobiti prijateljstva?, te kako na autentičan način živjeti čudesnu vrijednost prijateljstva u svijetu obilježenom brzinom i međuljudskim odnosima koji su često samo „virtualni“.