Dani Zdravstva 2017 PDF Ispis E-mail
Autor Pleho Jasmina i Beganović Mediha
Četvrtak, 05 Oktobar 2017 17:45

U periodu od 28.09 - 30.09.2017.godine u KJP Centar Skenderija su se održavali Dani Zdravstva 2017. Sa osvrtom na treću životnu dob „ Zlatna dob“. 28.9.2017. god. - učenici III b razreda u pratnji profesorica praktične nastave Salihović Senadom i Beganović Medihom posjetili su ovaj sajam, a 29.09.2017.godine.- učenici IVC razreda su posjetili isti sajam u pratnji profesorica Pleho Jasmine i Kaljanac Sabin.

Program je obuhvatao prezentacijski dio putem izložbenih prostora/štandova (predstvaljanje proizvoda i usluga u oblasti farmacije, stomatologije, medicinske opreme, laboratorije. Učenici su imali priliku da se upoznaju sa štamdom Hitne medicinske pomoći gdje su imali priliku da nauče sve o pružanju prve pomoći, kardiopulmonalnoj reanimaciji.

Također su se mogli upoznati se sa novim tehnologijama u zdravstvu, dobiti korisne upute o zdravlju, te su prisustvovali predavanju o lijecenju karcinoma dojke.

Ažurirano Četvrtak, 05 Oktobar 2017 17:56