EKSKURZIJA2017 PDF Ispis E-mail
Autor Z.I.
Četvrtak, 05 Oktobar 2017 17:39

Od 13.09 - 19.09.2017. realizovana je učenička ekskurzija i tom prilikom su učenici posjetili  Budimpeštu, Bratislavu, Prag i Beč. Na ekskurziju je išlo 136 učenika, a za njih 36 ekskurzija je bila potpuno plaćena od novaca koji su učenici zajedno zaradili.

Nakon inicijative našeg učenika Dženana Hodžića koji je u februaru ove godine ponudilo, u ime cijele generacije, da rade kako bi zaradili novac za ekskurziju za one učenike koji to sebi ne mogu priuštiti, učenici ove škole su otišli na ekskurziju.

Akcija pod nazivom „EKSKURZIJA2017“ je uspješno realizovana. 70-ak vrijednih učenika čistilo je obalu rijeke Miljacke i šetalište Aleje ambasadora. Prikupili su oko 100 vreća raznog otpada, kesa, flaša, grana drveća, papira, pa čak i stare odjeće. Ovaj angažman učenicima je plaćen.

Inicijator ideje Dženana Hodžića i ostali učenici škole  imaju u planu osnivanje udruženja koje će na ovim principima i dalje prikupljati sredstva za učenike koji ne mogu sebi priuštiti odlazak na ekskurziju.

Ažurirano Četvrtak, 05 Oktobar 2017 17:44